Hääd Uma Pido sõbrad!

III võrukeelne laulu- ja rahvapidu Uma Pido peeti 1. juunil 2013 Võrus Kubija laululaval.

Peol laulsid paljud Vana-Võrumaa nais-, mees- ja segakoorid, laululapsed ja -mudilased ning laulurahvas kaugemaltki. Repertuaaris oli juba varasemat võrukeste lauluvaramut, aga ka täiesti uusi, spetsiaalselt selleks peoks sündinud laule. Kuna lavastuslikus kontseptsioonis põimis peo üheks Võhandu püha jõgi, siis oli repertuaaris varasemast rohkem palveid ja palumisi.

Väike mõtisklus meie lavastajalt Tarmo Tagametsalt: „Oleme oma paljumõttelisuses justkui tühjaks jooksnud jõgi, kus niipea ei tärka uus elu. Siin aga võiksime peatuda, ronida välja kanuudest ja jääda suviti madalasse vette kükitama. Leida igaüks sealt endale üks väega kivi ning sellele istet võtta. Mõelda, kas mul on kiiret? On minu lähedastel ja rahval kiiret? Äkki on parem olla kivi, seesama, mille peal istud, ja hoida kinni kohast, kuhu kuulud. Olgugi, et istudes saab perse tihti märjaks ja teistel tuleb naer peale ja siis ka endal. Siis on naljakas. Nii tasubki elada-mõelda, naerda ja elada. Selles on võru väge.“

Uma Pido toimkond tänab kõiki lauljaid, kuulajaid ja aitajaid. Kohtume järgmisel Uma Pidol, 2016. Aasta suve hakul Põlvas!

Ursula Zimmermann
III Uma Pido peakorraldaja
Tel: 56 98 98 18
E-mail: ursula@wi.ee

VAATA KA UMA PIDO BLOGI: http://umapido.wordpress.com