Hääd Uma Pido sõbrad!

2008. aasta kevadel Võru linnas ja Kubija laululaval toimunud Umale Pidole järgnes nüüd, 29. mail 2010 teine pidu Põlvas Intsikurmus. Korraldajate soov on, et nii hakkakski olema – uus Uma Pido vaheldumisi Võru ja Põlva maakonnas! Pärast mõningast arutamist, kas teha kolmas pidu 2012. või 2013. aasta kevadel, otsustati, et paras aeg kolmandaks Umaks Pidoks on 1. juunil 2013.

Teino Uma Pido tegi rõõmsaks nii lauljate, vaatajate kui tegijate meele. Oli tõesti ilus pidu see Intsikurmu-pidu! Peol oli kokku 7000 inimest, kui arvestada lauljad, tantsijad ja vaatajad-kuulajad kokku. Peol läks korda tuua esile vana Võromaa kihelkondlik vaim, rõhutada oma juurte tähtsust ja lõunaeestilist humoorikat maailmavaadet. Rajoonipiirid meid ei pidanud – kogu aeg oli tunda maakonnapiiridest üle olevat, kultuuriruumi-põhjalist ühtsustunnet.

Pidu sai tõelise hoo tänu kõigile lauljatele, tantsijatele, koori- ja tantsujuhtidele, laulude tegijatele, vabatahtlikele, sponsoritele, abilistele, nõuandjatele, kaasamõtlejatele, sõpradele, laadalistele, tulehoidjatele, kaasalööjatele, pealtvaatajatele. Aitäh kõigile!

Ja veel, lingid Umal Pidol tehtud fotodele leiate peo blogist!

Uma Pido korraldajad

VAATA KA UMA PIDO BLOGI: http://umapido.wordpress.com