Uma Pidost võttis osa 6000 inimest

Vanemad uudised

31. mail on Uma Pido! Täpsem info peo kohta.

Uma Pido eribuss sõidab 31.mail Võru kesklinna ja lauluväljaku vahel.Buss peatub järgmistes peatustes:
Olevi- Võidu väljak- Liiva- Tehase- Soo- Lauluväljak- Soo- Olevi- Võidu väljak
Sõidugraafik: Olevi- 16:15, 17:15, 18:15, 19:15; Võidu väljak- 16.30, 17:30, 18:30, 19:30; Lauluväljak- 17.00, 18:00, 19:00,

Alates 21:00 sõidab buss tagasi Võru kesklinna vastavalt bussi täituvusele kuni sõitjaid jätkub. Pileti hind on 10 krooni, seda saab osta bussijuhilt.

Info ajakirjanikele!

Peopäeval on Võru instituudi majas kell 10.00.-18.00. avatud pressikeskus, kust ajakirjanikud saavad kätte käepaelad ja kaelakaardid, infot toimuva kohta, kohvi ja internetti. Akrediteerimiskutse

Valmis on saanud dokfilm “Meeste tee lauluni”

Dokfilm räägib Uma Pido ettevalmistustest läbi peo meeskoori tegemise. Filmi tegemist toetasid AS Semuehitus ja Eesti Kultuurkapital.
Filmi esilinastused toimusid 18. mail Võru kultuurimajas Kannel ja 22. mail Tallinnas kinos Sõprus.

ETV-s saab filmi vaadata:
– Pühapäeval, 25. mail kell 9.30.
– Esmaspäeval, 26. mail kell 13.20.
– Kolmapäeval, 28. mail kell 19.25.

Filmi esitlusest Tallinnas
Filmi sünopsis

”Uma laulu” võistluse võitis Aapo Ilves
Võrumaal peetud omakeelsete ja -loominguliste laulude võistluse võitis Räpina trubaduur Aapo Ilves lauludega “Pristan” ja “Lodi tuu ja lodi vii”. Võidulaulud valis 26 laulu hulgast välja žürii eesotsas proua Ingrid Rüütliga.
Loe pikemalt

”Uma Pido” meeskoori tegemistest
Pühapäeval, 27. aprillil toimus Võru kultuurimajas Kannel kolmas meestelaulu päev. Meestelaulu päevadel õpitakse selgeks meeskooride laulud ja meeste osad ühendkooride lauludes ”Umal Peol” laulmiseks. Selle ettevõtmise eesmärk ei ole tingimata kokku kutsuda uut alalist koori, eelkõige panna meeste hääled peol kõlama. Tänu meestelaulu päevadele laulavad Umal Peol meeskooride laule lisaks 100-le meeskooride mehele veel umbes 75 segakooridest, ansamblitest ja mujalt laulma tulnud meest.

Uma Peo meeskoori koondproov toimus pühapäeval, 18. mail kell 18.00. jällegi Võru kultuurimajas. Selles proovis osales mentorina ka tuntud koorijuht Alo Ritsing, kelle dirigeerida on peol üks ühendkooride ja üks meeskooride lugu ning kes on peo jaoks teinud mitmetele lauludele kooriseadeid. Korraldajad palusid laulvatel meestel end valmis panna ka enne Uma Peo peakontserti 31. mai päeval toimuvaks peaprooviks.
d uudised

”Uma laulu” võistluskontserdil astuvad üles Mari Kalkun, Aapo Ilves, Jaan Pehk jt
Alanud on kauplejate registreerimine Võro Keriguplatsi laadale.
”Uma Pido” laulumehed sepistasid laulupeo sümboli – suure parmupilli
Peeti teine meestelaulu päev
”Uma Pido” meeskoor saab teist korda kokku