Kallid võrokesed ning head sõbrad-sugulased siit- ja sealtpoolt ilmanurgast!

Juba liiga ammu ei ole me saanud tulla kokku ega lasta oma võimsal võrokeelsel laulul üle metsade ja mägede kajada. Aga 1. juunil 2024 on see aeg jälle käes. Sel korral kohtume Intsikurmus ja lööme taas vägevad viisid valla.

Viimased aastad on pannud meid kõiki sügavamalt järele mõtlema selle üle, mis on päriselt oluline. Oleme pidanud olema ettevaatlikumad ja vaoshoitumad. Hinge on pugenud kripeldus, justkui peaksime olema valvsamad, peaksime olema valmis ennast ja end ümbritsevat kaitsma. Aga just selle tõttu on rohkem kui kunagi varem meie kohus hoolitseda, et meil ka oleks, mida kaitsta. Et esivanemate pärand elaks ja õitseks iga võrokese hinges.

Ja meie juured oleksid nii tugevasti mullas kinni, et siit ei kangutaks meid eales ükski torm ega maru.

Seekordse peo teemaks on mäng. Inimesel on olemas üks isevärki oskus. Oskus teha midagi, millel ei pruugi olla mitte mingisugust muud praktilist eesmärki kui lihtsalt tunda rõõmu. Mulle näib, et just see on miski, mida me praegu kõige rohkem vajame. Tunda siirast ja lihtsat rõõmu koos olemisest, koos laulmisest ja koos hingamisest.

Soovin teile jõudu ja jaksu vanade laulude meeldetuletamiseks ning uute õppimiseks. Ja mis kõige tähtsam – et oleks tore, oleks lõbus. Et saaks teha nalja ja visata vigurit. Julgege olla lapsed! Isegi siis, kui pass näitab juba nelikümmend kaheksa või seitsekümmend kuus. Ajage naerule iga viimne kui tõsine nägu, siluge sirgeks iga viimne kui murekorts.

Kui võtta aeg-ajalt sõpradel käest kinni ja käia lauldes ringiratast, siis mine tea, äkki avastame, et sellel elukesel on hoopis rohkem jumet.

Diana Leesalu
Uma Pido lavastaja

 

Kohtumiseni VI Uma Pidol 1. juunil 2024. aastal Põlva Intsikurmus!

 

Osta pilet (klõpsa logole):

 

Uma Pido Facebookis: https://www.facebook.com/umapido5/

Uma Pido Instagramis: https://www.instagram.com/umapido2024/