Viies võrokeelne laulu- ja rahvapidu toimub 2. juunil 2018 Võru Kubija laululaval.

Uma Pido on Eesti kultuuripildis eriline nähtus. Sel aastal on veelgi rohkem põhjust hõisata – Uma Pido toimub juba viiendat korda! Ehkki pidu on nooruke, alles kujunemas ja arengus, on viie aasta sünnipäev ühe omakeelse ja -meelse laulu- ja rahvapeo seisukohast tähistamist ja juubeliks nimetamist väärt sündmus. Põhjust kokku tulla ja üheskoos laulda on veelgi – meie oma riik, Eesti Vabariik saab 100-aastaseks! Uma Pido ja Eesti Vabariigi ühise sünnipäevapeoga avaldame tänu ja austust oma esivanematele ja vanavanematele – teieta ei oleks me siin; teieta poleks see maa selline, nagu ta on. Tahame öelda, et meil on teid tõesti väga vaja!

Juubelid panevad meid ütlema suuri sõnu ja soovima selleks puhuks kogu maailma õnnesülemeid ja rikkusi. Mina soovin juubelihõngulise Uma Pidoga teile AEGA. Mitte palju õnne, vaid palju aega. Aeg on defitsiit. Aega on meil kõigil vähe ja kui mingi imenipiga juhtubki üleliia olema, siis ei oska me seda hinnata. Teile, me vanavanemad, soovin ma väga palju aega, ja et see oleks meie ühine aeg, mil saame teiega koos olla.

Soovin südamest, et 5. Uma Pido oleks koht, kus meil kõigil on aega. Et tormlemine ununeks ja me kõik – vanad ja noored – saaksime olla koos ning rääkida ja laulda omas keeles.

Palju aega kõigile!

Helena Kesonen
Uma Pido lavastaja

 

Uma Pido Facebookis: https://www.facebook.com/umapido5/