Määne om seo maa? Kaemi’ perrä!

2017. aasta matkad on edukalt matkatud.

Järgmised matkad hakkavad peale märtsis 2018.

Matkalise meelespea
Registreerumine matkale
Matkasarja plakat

Järgmised matkad

17.03.2018 kell 11 matk Karula kihelkonnas.
Otsitakse Lüllemäe kandis Jaan Lattiku radu.

31.03.2018 kell 11 matk Kanepi kihelkonnas.
Liigutakse Koorastes ümber kuue Kooraste järve.

14.04.2018 kell 11 matk Hargla kihelkonnas.
Käiakse Koiva jõe ääres, otsitakse Koiva kondude peal “viiendat aastaaega”.

28.04.2018 kell 11 matk Vahtsõliina kihelkonnas.
Matkatakse Piusa ja Tudõrna kandis.

12.05.2018 kell 11 matk Rõugõ kihelkonnas.
Hulgutakse Paganamaal vanakuradi teed pidi.

2.06.2018 kell 11 matk Põlva ja Rõugõ kihelkonna piiril.
Käiakse Võru linnas, uuritakse Piiri tänavat, kust läheb Põlva ja Rõugõ kihelkonna piir.

Toimunud matkad

Sarja 1. matk
15.10.17 kell 11 matk Räpina kihelkonnas Meenikunnos “Mõtsavele’ Palomaal”  

Matkal osales 220 inimest, nii noori kui vanu. Contra juhatas matka sisse, ka sobiv lauluviis oli tal õigel ajal ja õiges kohas varrukast võtta. Matkajuht Kaarel Tiganik ja Kalle Kannel tegid head tööd. Suure rahvahulga tõttu läks neil vaja ruuporit. Pillimees Toomas Valk, kes pea kogu aeg mängis, oli juba puhas boonus. Matka soosis suurepärane sügisilm ja korraldajad Maive Tõemäe ja Aile Vals olid teinud superhea töö. Aituma kõigile!

 

Sarja 2. matk
29.10.17 kell 11 Võromaa-Setomaa piiriretk

Matkal käis kokku 140 matkalist. Käidi 1000 aastat vanal piirialal. Otsiti vana piirikohta Lämmäkivi ja räägiti, kuidas võeti piiril vastu saatkondi. Miikses käidi Jaanikivi juures, räägiti Stalini ajal ehitatur kiriku lugu. Rajale jäi rootsiaegne piirikõneluste koht ja vana veski paik. Liiguti Piirimäel ja Miikse oja ääres.

Matka juhtisid Aare Hõrn, Arvis Kiristaja ja Kaja Tuul. Rada ja rajakaarti aitas ette valmistada Mihkel Puusepp. Aitäh kõigile ilusa matkapäeva eest!

 

Matkasarja 3. matk
11.11.17 kell 11 matk Urvaste kihelkonnas “Pokudele külla”.
Väiksest vihmast hoolimata oli matkajaid taas 140. Matkati Urvaste kiriku juurest Koigule, sealt Pokumaale, edasi Tamme-Lauri tamme juurde ja lõpuks kiriku juurde tagasi. Pokumaal tutvustasid Nele Hendrikson ja Sirje Loodus pokusid ja Pokumaad.
Matkajuhid olid Kaie Mets, Tiina Ruusmaa ja Kerli Tiks. Matka korraldas Aivar Kroonmäe, abilised olid Virve Üprus, Tiit Tõnts ja Artur Ploom. Aitäh kõigile ilusa matkapäeva eest!

 

Sarja 4. matk
2.12.2017 kell 11 matk Põlva kihelkonnas Taevaskoja ümbruses. Metsamehega metsa!
Lumi oli maha sadanud, mets oli muinasjutuline! Matkast võttis taas osa 140 inimest. Matkajuht Ülo Leitu viis meid metsavendade punkri juurde, kõneles Taevaskodadest ja metsa elust-olust. Külastasime Mammaste Tervisespordi keskust ja radasid. Vaatasime üle Jakob Hurda sünnikoha ja Himmaste koolimaja. Astusime üle Võnnu kihelkonna piiri. Tutvusime filmi “Viimne reliikvia” võttepaikadega.
Matka korraldas Meelis Maidla, matkajuht oli Ülo Leitu. Registreerumisel olid abiks Kati Maidla ja Aili Siida. Parkimist korraldasid Mart Vester ja Roman Prussinski, Hurda sünnipaigas rääkisid Sirje Vill ja Arvo Jää. Veel aitas kaasa Taima Nurm Põlva spordikoolist. Aituma kõigile korraldajaile ja osavõtjatele!

 

Korraldavad:
Võro Selts VKKF
Võro Instituut
Kaitseliit Võrumaa Malev
Kaitseliit Põlva Malev
Võrumaa Spordiliit
Põlva Maakonna Spordiliit
Põlva Matkaklubi jt